תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
בולגריה הכפרית - שלושת הרכסים
מספר ימים: 7
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
בולגריה מציעה חופים זהובים לאורך הים השחור, ערים תוססות כמו סופיה ופלובדיב עם היסטוריה מרתקת ואדריכלות מרשימה, והרי רילה ורודופי עם מסלולי הליכה עוצרי נשימה. חוו את האמבטיות התרמיות המפורסמות, כפרים מסורתיים ואוכל מקומי טעים.
היתרון של דרכים TRAVEL
הרי הרילין
רכס פירין
ארץ הצוענים
הרי הרודופי (רכבי שטח)
שירוקה לאקה
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – סופיה – מנזר רילה – רכס פירין – בנסקו

טיסת בוקר מתל אביב לסופיה. עם הנחיתה נפגוש את אנשי הקשר ונצא לדרך... נסיעה אל העיירה רילה ומשם נמשיך בנסיעה בעמק הצר בשבילים מתפתלים אל מנזר רילה. המנזר החשוב והגדול בבולגריה, מהמרשימים באירופה, נחשב כאתר התיירות הבולט ביותר בבולגריה. מנזר רילה (Rila Monastery), סייע לקיים את התרבות הבולגרית במשך התקופה האפלה של השלטון התורכי, שנמשך מהמאה ה-15 עד המאה ה-19. המנזר נוסד על-ידי איוואן רילסקי בשנת 927, ושימש כמקום מקלט לנזירים. נעלה על שביל בהליכה קלה ביער לעבר המערה בה חיי איוון רילסקי. משם נמשיך אל עיר הסקי והנופש בנסקו. בהתאם לזמן נטייל בסמטאותיה של העיר העתיקה. לינה בבנסקו. • יתכן ונצא בטיסת צהריים/ ערב יום לפני, במקרה כזה יתווסף לילה בסופיה (בתוספת תשלום)

יום 2: רכס פירין – רכבל לבקתת בזבוג – מעיינות החמים דוברינישטה

את היום נקדיש לטיולים ברכס הרי פירין. הרי הפירין משתרעים על שטח של 2,585 קמ"ר ובשטחם פסגות רבות שגובהן עולה על 2,000 מטרים. המבנה הטופוגרפי המיוחד של הרי פירין יוצר תא שטח מדהים ביופיו ושפע של מעיינות טבעיים. גורמים אלו היוו במשך השנים מקור משיכה לאוכלוסיות מגוונות ומעניינות של תורכים, יוונים וסלאבים שהשאירו את חותמם על האזור. בבוקר נצא לעבר העיירה דוברינישטה ונעלה ברכבל עם נוף מרהיב (בהתאם לפעילות האתר) לעבר בקתת בזבוג. הבקתה הממוקמת אל שפת אגם אלפיני מהווה נקודת מוצא למסלולי הליכה רבים. נצא למסלול הליכה בנופי הרי הפירין. לקרת סוף היום נרד ברכבל חזרה אל דוברינישטה והמעוניינים יוכלו להרפות שריריהם במעיינות החמים. אחר הצהריים נגיע אל העיירה בנסקו ונצא לסיור בעיר העתיקה. לינה בבנסקו.

יום 3: הכפר המבודד קוביצ'יביסטה – הרי הרודופי – ארץ הצוענים – אדם דוספט – דווין

בשעות הבוקר נצא לדרך, נחצה מישורי אחו ירוקים ויערות עד בלב עמקים מוריקים. במהלך היום נפגוש את הבולגרים תושבי ההרים. נגיע לכפר המבודד קוביצ'יביסטה (Kovachevista) הממוקם בצלע ההר. קובצ'ביסטה הנו כפר עתיק וציורי בן 350 שנה, מיקומו הגיאוגרפי המיוחד והארכיטקטורה המדהימה שלו הפכו את הכפר לאחד הכפרים היפים ביותר בבולגריה וללא ספק לכפר המצולם ביותר באזור כולו (מעל 15 סרטי קולנוע צולמו בו בשנים האחרונות. נמשיך לכפר הציורי דולונו דרינובו (Dolno Dryanovo) שם נפגוש את המיעוט המוסלמי החי בבולגריה. המשך בדרך מרהיבה העושה דרכה על הרי הרודופי נחלוף על פני אזור משכן הקיץ של הצוענים לכוון אגם דוספט. עצירה בעיירה דוספאט על שפת האגם המלאכותי שנוצר על ידי סכר. אחר צהריים נגיע אל העיר דווין ללינה בהתאם לזמן נצא לסיור בעיירה. לינה דווין.

יום 4: הרי הרודופי – טיול רכבי שטח – מערת יגודינה

את הבוקר נפתח במסלול הליכה אקולוגי קל בין מפלים ופלגי מים באזור דווין. לאחר נצא לטייל בנופיים הפראיים של הרי הרודופי (Rodopi), בגבהים של כ 2,000 מטרים מעל פני הים. הרי הרודפי הוא תא שטח הררי בעל מדרונות סלעיים תלולים שנפתח לשדות מדורגים ויערות אורנים. ביתם של קהילות בולגריות רבות שחיות בבידוד רב שנים רבות. באזור זה מתגוררת מרבית האוכלוסייה המוסלמית, תורכים ופומאקים, שאבותיהם המירו את דתם במהלך שלטון האימפריה העותמאנית. נפגוש את הג'יפים ונצא בנסיעה בנופיים מרהיבים בדרכים צדדיות. נעלה לתצפית "עין הנשר" (אורלובו אוקו) מימנה תצפית מרהיבה נשלב לאחר נצא לכיוון הכפר יגודינה אל עבר המערה הארוכה בבלקן – מערת יגודינה. מערת הנטיפים מרהיבה שם נתפעל מתצורת הסלע המעוררת את הדמיון. לינה דווין.

יום 5: שירוקה לאקה – מנזר בצ'קובו (חסידי אומות העולם) – פלובדיב

נצא בנסיעה בדרכים צדדיות עד הכפר הציורי שירוקה לאקה (Shiroka Laka). שירוקה לאקה הינו כפר שקט השומר על אורח חיים מסורתי מזה מאות בשנים ובעל ארכיטקטורה טיפוסית לאזור - בתים הבנויים מעץ וגגותיהם עשויים מאבן. עוד לפני שנגיע לפמפרובו נעצור לתצפיות נוף ומסלול הליכה קל באזור מנזר פנטמון (St Pantemon), כולל תצפית מרהיבה לכפר הציורי סמוליאן. בהמשך היום נצא בנסיעה צפונה בדרך נוף מרהיבה אל מנזר בצ'קובו (Bachkovo) במורדות הצפוניים של הרי רודופי. זהו אחד המנזרים החשובים של בולגריה, שם קבורים ראשי הכנסייה הנוצרית שעזרו להצלת יהודי בולגריה במלחמת עולם השנייה. שם נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית המפוארת שרבים מבניה עלו לישראל. בהמשך ירידה מההרים, למישורים המרכזיים של בולגריה אל העיירה פלובדיב (Plodiv). פלובדיב נוסדה בידי המלך פיליפ השני ממקדוניה, אביו של אלכסנדר הגדול. כיום זוהי עיר אומנים ציורית המשמשת כשער יציאה להרי הרודפי מדרום. לינה פלובדיב.

יום 6: פלובדיב העתיקה – סופיה

בבוקר נצא לסיור בפלובדיב, נטייל בעיר העתיקה בין רחובותיה ההרריים של העיירה ונתרשם מאחוזותיה המוקפות עץ ושלל מסגדים מרשימים מהתקופה העות'מנית. נבקר ברובע היהודי, בית הכנסת, נראה את התיאטרון הרומי, נבקר במוזיאון האתנוגרפי המרשים של העיר עוד ככל שהזמן יותיר לנו. אחר צהריים נצא בנסיעה לסופיה בירת בולגריה. לינה סופיה.

יום 7: סופיה – תל אביב

בבוקר נצא לסיור רגלי בעיר, נראה את ארמון המלך, את לשכת הנשיא, בית הפרלמנט, כנסיית רוטונדה של ג'ורג' הקדוש ואת הקתדרלה המרשימה "אלכסנדר נייבסקי". נעצור באנדרטה לזכר האנשים שהצילו את הקהילה היהודית בתקופת השואה. נראה את התיאטרון הלאומי "איוואן ואזו", נשוטט ברחובותיה הראשיים, השווקים הצבעוניים השוק המרכזי, שוק הנשים, שוק העתיקות ועוד ככל שהזמן יותיר לנו בערב לפני ההמראה נצא לארוחת ערב חגיגית עם מופע פולקלור לסיום המסע. בהתאם לשעת הטיסה – העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל (נחיתה ביום ה-8) * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
03/09/2024 09/09/2024 1689 יגאל צור
פופולרי
הזמינו עכשיו
18/10/2024 24/10/2024 1689 איציק בשור
סוכות
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לדצמבר 2023).
* מלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב - חלק במלון וחלק במסעדות).
* מים מינראליים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* ימי סיור מלאים כמפורט בתוכנית הטיול ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* פגישת הכנה לקבוצה לפני הטיול.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150 €.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* בדיקות קורונה (בהתאם לדרישות)
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי נהוג לתת 5€ לאדם ליום.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150€, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150€ שלא יוחזרו. מ 30-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* במידה ויתווסף לילה לטיול תהייה תוספת של 99 € לנוסע.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 99 € לנוסע.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

בולגריה הכפרית - שלושת הרכסים

מספר ימים: 7, מספר לילות: 6
החל מ-€1689
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול