תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
יפן - ארץ השמש העולה - שומרי מסורת
מספר ימים: 13
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.
היתרון של דרכים TRAVEL
נארה
רכבת ה"בולט"
הכפרים צומגו ומגומה
שייט באגם אשי
הר פוג'י
 

מסלול הטיול

ימים 1-2: ימים א'-ב': תל אביב – טוקיו

נצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לטוקיו – בירת יפן. עם הנחיתה העברה למלון בטוקיו. טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.

יום 3: יום ג': טוקיו החדשה

נתחיל את יומנו בביקור בשוק האוכל המפורסם של טוקיו (Tsukiji Market) . משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקוּסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno). נבקר במוזיאון אדו טוקיו, אדו (Edo), המוזיאון הגדול ביפן, המאכלס בתוכו יותר מ-87,000 פריטים. המוזיאון מחזיק ברשותו קולקציית אמנות יפנית הגדולה בעולם הכוללת ציורים, פסלים, מסכות, בדים ועוד.... בערב נבקר ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרים את הכיכר ומהפעילות התוססת והשוקקת. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

יום 4: יום ד': האקונה – הר פוג'י

את היום נקדיש לסיור באזור האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. נתחיל בשייט באגם אשי (בהתאם לתנאי מזג האוויר). נמשיך להאקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם. נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. משם נמשיך לתצפית מרהיבה ועליה לרכבל מאגם קוואגוצ'י (בהתאם למזג האוויר) על הר פוג'י. בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. לינה יפנית מסורתית באזור.

יום 5: יום ה': עמק קיסו

בבוקר נצא בנסיעה אל עבר עמק קיסו שם ניסע בדרך הררית לעבר הכפר צומאגו (Tsumago). שם נצא למסלול הליכה מקסים על קטע עתיק על דרך הדואר נאקאסנדו, בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. לינה באזור.

יום 6: יום ו': קיוטו הבירה העתיקה

בבוקר נצא בנסיעה לעבר קיוטו הבירה העתיקה. קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן. עם ההגעה וככל שיותיר לנו הזמן נטייל בקיוטו. נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם מקדש ריואנג'י(Ryoanji) המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן. אחה"צ התארגנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה קובה/קיוטו.

יום 7: שבת: קובה/קיוטו

לאחר התפילה וסעודת שבת - סיור רגלי. לינה קובה/קיוטו.

יום 8: יום א': נארה - קיוטו

את היום נתחיל בנסיעה לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה בירתה של יפן למשך פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) אתר בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים. זהו מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המתחם ובו איילות המטיילות חופשי ונהנות מליטופי המבקרים. בצהריים נשוב לקיוטו ונבקר בטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות הצרים שבאזור קיומיזו דרה. לינה בקיוטו.

יום 9: יום ב': יער הבמבוק - גשר אקאשי – קובה

את הבוקר נפתח במדיטציה וטקס תה באחד ממקדשי העיר. נמשיך לטיול רגלי ברובע ארשאיאמה המוכר בזכות יער הבמבוק המרשים שמתפרש לאורך הנהר. בתום הביקור נצא מערבה לעבר קובה. נתחיל עם ביקור ותצפית על גשר אקאשי, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מ'. לאחר הביקור נצא בנסיעה לקובה, עיר נמל עתיקה אשר נהרסה ברעידת אדמה בשנת 1995. נסייר בעיר ונטייל בטיילת ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב בחב"ד . לינה בקובה.

יום 10: יום ג': קובה-פעילי בית שלום בפוקויאמה - הירושימה

הבוקר נצא מערבה לעבר הירושימה ((Hiroshima- העיר שספגה את פצצת האטום במלחמת העולם השנייה, אחד מהאירועים הטראגיים והקשים במאה- 20. מאז שוקמה העיר כל כולה מטרה אחת - קידום השלום והאחווה והתנגדות לנשק גרעיני. בדרכינו נבקר בעיר הימג'י - בעיר נמצאת אחת הטירות היפות והידועות ביפן, טירת הימג'י. הטירה נקראת גם טירת האנפה הלבנה. והוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1993. משם נמשיך אל עבר העיר פוקויאמה שם נתארח אצל פעילים יפנים אוהבי ישראל במוזיאון השואה. נמשיך בנסיעה נצא בשייט לאי מיאָגִ'ימה ((Miyajima זהו האי המקודש הידוע ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Itsukushima Jignja) ובו שערי הכניסה – טורי (Tori). האי נחשב ל"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה ביותר ביפן". לינה בהירושימה.

יום 11: יום ד': הירושימה – פארק ומוזיאון השלום- "רכבת בולט" - טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפארק ובמוזיאון השלום. לאחר הביקור נצא בנסיעת רכבת ה"בולט" המפורסמת– השינקָנסֶן (Shinkansen) אחת מהרכבות המהירות בעולם, הנוסעת לפרקים במהירות העולה על 300 קמ"ש, לטוקיו. עם ההגעה נשוטט ברובע היוקרתי גינזה ונתרשם מהמבנים היוקרתיים וחנויות הכלבו המפוארים.. לינה וארוחת ערב בטוקיו.

יום 12-13: ימים ה' – ו': טוקיו – ת"א

בבוקר נסיים את סיורנו בטוקיו ככל שהזמן יותיר. נעלה אל מגדל העירייה שברובע שינג'וקו הססגוני והתוסס, לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. נטייל גם בשכונת הַרַאג'וּקוּ (Harajuku) , נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נבקר ברובע אודאייבה הבנוי על אי מלאכותי, אליו נגיע דרך גשר ריינבואו המרשים ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2024).
* מלונות מדרגת תיירות ראשונה/ טובה, לילה אחד בחדרים יפניים מסורתיים טיפוסיים.
* כלכלה: חצי פנסיון/ אפשרות להכנת כריכים לצהריים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 350 $.

המחיר לא כולל

* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת 5 $ ליום לאדם.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 350$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 350$ שלא יוחזרו. מ 30-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 15% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 839 $ דולר ארה"ב.
* בין 20-24 מטיילים תוספת 199 $ דולר לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

יפן - ארץ השמש העולה - שומרי מסורת

לפרטים נוספים על הטיול