תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
ספרד טבע והיסטוריה יהודית - שומרי מסורת
מספר ימים: 9
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
מערב אירופה
ספרד שהייתה ידועה באורח חייה השמור והמבודד התקדמה לעבר המודרניזציה, היא זכתה להתפתח באופן מפתיע מאז הייתה, בימי פראנקו, אחת מהדיקטטורות הקיצוניות. כיום מנסים תושביה לשכוח את שנות מלחמת האזרחים ואת כל אשר אירע בעקבותיה, ולחיות חיים פשוטים ורגועים. מאז שנת 1975, השנה בה מת פראנקו ועד היום, הפכה ספרד למדינה מתועשת, ש"בום" כלכלי וצרכני פקד אותה, אולם המצב אינו ורוד כל כך, עדיין קיימת אינפלציה גבוהה מלווה בשיעור אבטלה מהגבוהים באירופה. וכן קיים פער עצום בין המעמד הגבוה לנמוך. אך עם ההצטרפות לאיחוד האירופאי המצב השתנה. בית המלוכה בספרד מאד פופולארי, בעל מעמד גבוה ומשמש כגורם מאחד לעם כולו, בעוד שושלת המלוכה הבריטית וינדזור היא מטרה לביקורת ציבורית, זוכה בית בורבון הספרדי לאהדה ציבורית רבה את המסע נעשה בחבל הארץ אנדלוסיה. פסגות הרים, עמקים, אגמים, נחלים, ארמונות, ערי נמל, מטעי זיתים וכרמים, ריקוד הפלמנקו והגספצ'ו, הם רק חלק מהמראות ומהחוויות שנעבור יחד בטיול. אנדלוסיה שכונתה "אל אנדלוז" בפי המוסלמים, ויש אומרים שהוא מהמקומות המרשימים ביותר באירופה, בה נוכל למצוא ערי נמל שנבנו ע"י הפיניקים, היוונים והקרתגנים. מבנים ארכיטקטונית מלאי עוצמה שנבנו בתקופת הכיבוש המוסלמי, כדוגמת ארמון אלהמברה שנבנה בעיר גרנדה, בתקופה בה הגיעה אנדלוסיה לשיא שגשוגה התרבותי. ספרד חשובה לנו בעיקר בעיקר מהיסטוריה היהודית העשירה והמפוארת של מחוזות קטלוניה, אנדלוסיה והעיר טולדו. היא נטועה בזיכרון הלאומי שלנו בייחוד בגלל הגירוש ההמוני של יהדות ספרד שהתרחש בסוף המאה ה-15.
היתרון של דרכים TRAVEL
פנסיון מלא וכשר - מבשלת/תומכת דתית
קוסטה דל סול
ארמון אלהמברה
טולדו - ירושלים של ספרד
קורדובה עירו של הרמב"ם
 

מסלול הטיול

יום 1 – יום ד': מדריד – קורדובה

נצא בטיסה מת"א למדריד, עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים נסיעה דרך "רוטה דה דון קישוט" לקורדובה, עיר הולדתו של הרמב"ם. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. נסייר בעיר העתיקה המהווה עדות לקהילה היהודית המפוארת ששכנה כאן בתקופת השלטון המורי. נתחיל בביקור בפסלו של הרמב"ם אשר ברובע היהודי. נבקר בכיכרות וברחובות שעדיין נושאים שמות המזכירים את ארץ ישראל, כגון, כיכר טבריה וכיכר יהודה הלוי נמשיך אל הגשר הרומי ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בקורדובה.

יום 2 – יום ה': קורדובה – סביליה

בבוקר ניכנס לביקור במסגד "לה מסקיטה" – פאר היצירה המורית ונמשיך בביקור בבית הכנסת מהמאה ה-14. בצהרים נמשיך לסיור בבירת מחוז אנדלוסיה, סביליה. סביליה שוכנת על גדות הנהר גוודלכאביר. נצפה בקתדרלה הגדולה ובמגדל החירלדה המפורסם ועליו שבשבת הארד המפורסמת שהפכה לסמלה של העיר. נבקר במצודה הערבית אלקזר ובגנים הסובבים אותה, נסייר ברובע היהודי של העיר Juderia הנקראת היום רובע סנטה קרוז. בו חיו על פי המסורת יהודים עוד מימי חורבן בית שני ולעת שקיעת השמש נמשיך בסיור לאורכה של הטיילת ונצפה במגדל הזהב ואורו המיוחד הנשקף אל המים. בשעות הערב נצא במשותף למופע פלמנקו טיפוסי. לינה בסביליה.

יום 3 - יום שישי: מלגה – טורה מולינוס

נסייר בכיכר הספרדית המפוארת ונצפה בגני מריה לואיזה שניבנו ב – 1929 לרגל התערוכה העולמית בסביליה ומשם נצא בנסיעה לסיור בעיר הנמל מלגה, מקום הולדתו של אבן גבירול ושל גדול ציירי ספרד פיקאסו. נתחיל בתצפית מרהיבה על העיר ועל ה"קוסטה דל סול", אזור "חוף השמש" משתרע לאורך כל החוף המזרחי, לחוף הים התיכון, עד לגיברלטר. זוהי הריביירה של ספרד. כל החוף הוא שורה ארוכה של כפרים, שהפכו להיות אתרי נופש לתיירים. היום כל העיירות האלה הפכו להיות חוף רצוף וכמעט אין אפשרות להבחין בין עיירה לעיירה, נסייר לאורך הרחובות הקסומים של העיר כולל פסלו המיוחד של אבן גבירול. לקראת כניסת שבת ניסע לטורה מולינוס שם נתארגן לשבת. בערב קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה טורה מולינוס.

יום 4 - יום שבת: טורה מולינוס

הקהילה היהודית החמה והמלוכדת של טורה מולינוס תקבל אותנו בשמחה לחיקה . זאת קהילה של יהודים שומרי שבת, כולל ורב . אנו נתפלל ונאכל עימם ולאחר התפילה נצא לסיור רגלי. לינה טורה מולינוס.

יום 5 - יום א': גיברלטר – מיכאס – גרנדה

נצא בנסיעה אל גיברלטר, מושבת כתר בריטית דרומית לספרד, בת 31,000 תושבים, ואינה שייכת למדינה, אלא בעלת ישות עצמאית, אשר הוענק לה מעמד של נמל חופשי ממס. המושבה סובבת רובה סביב צוק ג'יברלטר המפורסם, אחת הנקודות האסטרטגיות החשובות בים התיכון, ומשכנו של מבצר מהמפוארים באירופה. אורכו של הצוק חמישה קילומטרים, ורוחבו קצת מעל לקילומטר. צדו המזרחי חד וחלק, נופל ישר אל תוך הים בשיאו שבגובה 426 מ', ואילו צדו המערבי מדורג. בצד זה נמצאים העיר, אזור הקניות, סמטאות צרות וציוריות, וגם גנים מרהיבים, ושני הנמלים, המסחרי והצבאי. זוהי הנקודה האירופית הקרובה ביותר לאפריקה, ודרך המיצרים עברו הכובשים לפנים, והתיירים כיום. על פי המיתולוגיה היוונית ניצב בה אחד משני עמודי הרקולס (השני נמצא במרוקו), המסמן את הגבול המערבי של העולם המוכר דאז. שמה של ג'יברלטר אינו אלא שיבוש שמו של המצביא הערבי טארק אבן זיאד, שבשנת 711 כבש את חצי האי האיברי מידי הנוצרים. הוא הגיע עם צבאו מן המגרב, חצה את המייצר וחנה על יד הצוק. לכבודו קראו לצוק בשם ג'אבל טארק - כלומר ההר של טארק. מאז נשתבש השם והפך לגיברלטר. בשנים האחרונות מתנהל משא ומתן קדחתני בין ספרד, הדורשת את השטח בחזרה, לבין בריטניה, הטוענת לבעלות עליו. משאל עם שנערך בין אזרחי ג'יבלרטר, ששפתם אנגלית רהוטה, דחה בתוקף את התביעה הספרדית. העניין עוד לא נגמר. נעבור את הגבול לגיברלטר, לאחר ההגעה לחניה בתחומי גיברלטר נעבור לאוטובוסים קטנים. נסייר ברחבי המושבה נבקר במערת הנטיפים סנט מייקל, נראה את קופי המקק, את עמוד הרקולס ואת בית הקברות היהודי. בהמשך נבקר בכפר מיכאס המרהיב מהכפרים הלבנים נעזוב את החוף הדרומי וניכנס חזרה אל תוך היבשת בנסיעה לגרנדה, עירו של רבי שמואל הנגיד ובירתה האחרונה של ספרד המוסלמית. לינה גרנדה.

יום 6 - יום ב': גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד האתרים המורים הידועים והמרשימים ביותר בספרד ארמון אלהמברה. נראה את אולם השגרירים בו נחתם צו הגירוש של יהדות ספרד על ידי המלכים הקתולים פרדיננד ואיזבלה. מכאן נשלח קולומבוס לגלות את העולם החדש. נראה את חצר האריות וחצר ההדסים, נתפעל מסגנון הבניה והקישוט המודחארי האופייני לתקופה המוסלמית. בחלקו השני של היום נבקר בעיר העתיקה ב"קפלה ריאל" שם קבורים "המלכים הקתולים", פרננדו ואיסבל כובשי העיר מידי המוסלמים בשנת 1492. לא נוותר על סיור באלבסיין – הרובע המוסלמי העתיק של העיר ובו סמטאות ציוריות, שערים מעוטרים ומזרקות. לינה גרנדה.

יום 7 - יום ג': טולדו – מדריד

בבוקר, נחצה את רמת השולחן ונגיע אל העיר טולדו, מהערים היפות בספרד. טולדו, אחד המרכזים החשובים של יהדות ספרד טרם הגירוש. את הבוקר נקדיש לסיור בבירתה העתיקה של ספרד; העיר העתיקה מוקפת החומות ובתי הכנסת המפוארים המעידים על שגשוגו של המרכז היהודי הגדול בתקופת תור הזהב ולא בכדי כונתה העיר "ירושלים של ספרד". נבקר בבית הכנסת אלטרניסטו (היה בית הכנסת המפואר לפני גירוש יהודי ספרד) שמשמש כיום כמוזיאון יהדות טולדו, נבקר בבית הכנסת לשעבר סנטה מריה לה בלנקה שהוקם בתחילת המאה ה 13 ועוד. בסופו של יום, נסיעה של כשעה למדריד בירת ספרד. לינה מדריד.

יום 8 - יום ד': מדריד – סגוביה

בבוקר נעזוב את מדריד בנסיעה צפונה, נעבור דרך רכס הגוואלאראמה לסגוביה, הנחשבת ל "עיר המבוצרת היפה בספרד". נראה את האקוודוקט הרומי בן אלפיים השנים, את מצודת האלקאזאר המרשימה, נטייל בסמטאות העתיקות של העיר, בחצרו של אברהם שניאור, רבה הראשי של קסטיליה אשר לאחר הגירוש המיר דתו והפך להיות אברהם סניור. נצפה בכנסית קורפוס קריסטי, ביה"כ הראשי של יהודי סגוביה אשר הופקע מהם עקב עלילת דם, ועוד. נסייר לאורך השדרות הרחבות, בכיכרות העיר היפות והמזרקות המרשימות בעיר הנחשבת מהיפות בספרד. אחה"צ נחזור למדריד, שם נערוך הכרות ראשונית עם העיר: פארק רטירו, פארק דבוד ותצפית אל ארמון המלך, נבקר את פסלו של סרוואנטס, הסופר הלאומי של ספרד אשר ניצב בכיכר אספניה. ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה מדריד.

יום 9 - יום ה': מדריד – תל אביב

בבוקר נמשיך בסיור במדריד, על כיכרותיה ושדרותיה היפות: סיבלס, קולון, קאסטייאנה, פלאסה דל סול, פלאסה מאיור ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בהתאם לשעת הטיסה, נסיעה לנמל התעופה של מדריד וטיסה חזרה לתל-אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
13/11/2024 21/11/2024 2789 אסנת פולק
פופולרי
הזמינו עכשיו
 

מדריכים

לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות ת"א – מדריד – ת"א.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2024).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* בתי מלון מצוינים מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה.
* כלכלה: פנסיון מלא (שלוש ארוחות ביום – ארוחות צהריים כריכים בהכנה עצמית)
* מבשלת/ תומכת דתית להכנת הארוחות.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת כ 6 € לאדם ליום).
* טיפ לתומכת דתית/ מבשלת (מקובל לתת כ 3 € לאדם ליום).

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 € שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודשיים לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 € שלא יוחזרו. מ 31-60 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 599 € אירו.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 99 € לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

ספרד טבע והיסטוריה יהודית - שומרי מסורת

מספר ימים: 9, מספר לילות: 8
החל מ-€2789
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול