תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אלבניה, מקדוניה וקוסובו
מספר ימים: 9
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
אלבניה מזמינה אתכם לחוות חופים בתוליים, ערים עתיקות והרים מרהיבים. מקדוניה מציעה אגמים צלולים כמו אגם אוכריד, אתרי מורשת עולמית וערים תוססות כמו סקופיה. קוסובו משלבת מנזרים מימי הביניים, ערים היסטוריות ונופי הרים קסומים. גלו את הלב הבלקני האותנטי, שבו תרבויות מגוונות, טבע מרהיב ואירוח חם מחכים לכם בכל פינה.
היתרון של דרכים TRAVEL
טיבאט
שקודרה, אגם שקדאר
שייט מעבורת לפיראזה
שמורת הטבע של עמק ולבונה
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טיבאט (מונטנגרו) – החצייה לאלבניה – שקודרה

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה לטיבאט (מונטנגרו). עם ההגעה נחצה את העיר בודבה בנסיעה לאורך חוף הים אדריאטי. נשלב תצפיות נוף מרהיבות, נחצה את הגבול לאלבניה, לאחר מכן נמשיך אל העיר הציורית שקודרה, הנמצאת על שפת אגם שקדאר על גבול מונטנגרו. נצא לסיור בעיר כולל לתצפית ממצודת רוזאפה (מצודת השושנים) החולשת על העיר והאגם וביקור במפעל לייצור מסכות נציאניות בעבודת יד בסגנון הבארוק מעיסת נייר וקרמיקה. לינה שקודרה.

יום 2: פירזה – שייט באגם קומן – האלפים האלבנים – באירם צורי – שמורת ולבונה

בבוקר נעלה עם האוטובוס על המעבורת בשייט על אגם קומן לכיוון העיירה פיראזה. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. נצא בנסיעה אל העיירה באירם קורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה, המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק מקומי. בהמשך נטפס אל מרומי האלפים האלבנים לעבר העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור בעמק המוריק, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נשלב סיורים רגליים קלים בשטח היער וטיול לאורך הנהר הזורם. לינה ולבונה.

יום 3: החצייה לקוסבו – פריזרן העות'מנית (קוסובו) – סקופיה (מקדוניה)

את הבוקר נתחיל ונתחיל את מסענו מזרחה לעבר גבול אלבניה-קוסובו. לאחר חציית הגבול נצא לעבר העיר פריזרן. העיר העתיקה מוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית ושל הממלכה הבולגרית הראשונה ובהמשך הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולאז' מעניין והעיר שוקקת חיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד, המבצר, מגדל השעון והקתדרלה שהוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. בחלקו השני של היום נמשיך בנסיעה אל מקדוניה ונגיע לעיר הבירה - סקופיה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. סקופיה - העיר הגדולה ומרכזה הכלכלי, תרבותי ואקדמי של מקדוניה. באזור נמצאו שרידים בני 6000 שנה שמעידים על ישוב. נערוך סיור תוך היכרות עם מאפיינים של האימפריות הרבות שהשאירו את חותמן. נראה את גשר האבן העתיק החוצה את נהר הוארדר (Varder), המבצר המרשים של סקופיה השולט על העיר, נתרשם מהשער החדש של העיר אשר מוקדש לאלכסנדר מוקדון, הרכוב על הסוס בפסל המפורסם, נטייל בבזאר הישן של העיר. נספר את הסיפור היהודי ונבקר במוזיאון הנצחת שואת יהודי מקדוניה (במידה ופתוח). בערב ונראה את העיר במופע האורות הססגוני שלה. לינה סקופיה.

יום 4: שייט בקניון מטקה – כפר המעיינות ווצאני – אגם אוחריד

בבוקר נצא לביקור באחד הקניונים המרהיבים - קניון מטקה. מטקה פירושו רחם, והינו חלק משמורת טבע מופלאה. נצפה על הסכר שנבנה בשנות ה 40, וייצר מאגר מים בקניון המרשים, נצא לשייט באגם החבוי ונראה והמעוניינים יוכלו לטפס בשביל צר אל מערת הנטיפים מרשימה. נמשיך בנסיעה דרומה במרחבי מקדוניה נעצור לביקור בכפר הציורי ווצאני המשופע במעיינות ובארות מים. אחר הצהריים נצא בנסיעה לעבר אגם אוחריד. לינה באזור אוחריד (מקדוניה).

יום 5: אגם אוחריד – נאום הקדוש – שייט מעיינות – אוחריד העתיקה (שייט)

בבוקר נסייר בחלקו המקדוני של אגם אוחריד, הדרך מרהיבה ביופייה, במהלכה נעצור לתצפיות נוף וסיורים רגליים קצרים בנקודות חמד ובכפרים קטנים ושכוחי אל בהם עדיין מתקיימות מלאכות מסורתיות. לאחר נמשיך לביקור בכנסיית נאום הקדוש על שפת האגם. נשמע את סיפורו המעניין של הקדוש נאום שהקים אותו. נתרשם מציורי קיר יפים המעטרים את המנזר ומן הטווסים הרבים שנחשבים כאן לחיה קדושה. באזור הכנסייה ישנם מעיינות רבים המזינים את מימי האגם. נשוט בסירה אל המעיינות המבעבעים מקרקעית האגם הצלול באופן קבוע. האגם מוקף בטבע ירוק, כפרי דייגים שלווים, עיירות ונופים עוצרי נשימה. אחר צהריים נחזור לסיור בעיר העתיקה של אוחריד שוכנת לחופיה הצפוניים של האגם. כאן למעשה נולדה הנצרות הסלאבית, כאן גם נוצר הכתב הקירילי. במאה העשירית פעלו באוחריד לא פחות מ-365 כנסיות, שבזכותן זכתה לכינוי "ירושלים של הבלקן". נצא לסיור רגלי בסמטאות הצרות, בין בתי המגורים וחנויות המסחר ולאורף הטיילת הציורית הנושקת לאגם. נשלב שייט קצר לאורך חומות העיר. לינה באזור אוחריד (מקדוניה).

יום 6: העיירה המקדונית סטרוגה – החצייה לאלבניה – בראט עיר אלף החלונות

בבוקר נחלוף בעיירה המקדונית סטרוגה שעל גדות אגם אוחריד ויושבת על שפך הדרין השחור. בהתאם לזמן נצא לסיור קצר בטיילת וברחובותיה היפים. נסיעה מזרחה לגבול מקדוניה, שנחצה את הגבול ונראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה 20). בדרך בהתאם לזמן עצירה קצרה בעיר אלבאסאן Elbasan (המבצר), שוכנת באמצע הדרך בין פוגראדץ לבין דורס ומפורסמת בזכות חומות העיר הגבוהות המקיפות אותה. בצהריים נצא דרומה לעבר בראט המכונה גם "עיר אלף החלונות". עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. בראט המכונה גם "עיר אלף החלונות". את הכינוי קבלה בזכות החלונות המרובים שבבתיה אדומי-הגגות. לאורך הרכס מעל לערוץ הנהר, ניצב מבצר מן המאה ה-14, שמגן על כנסיות אורתודוקסיות קטנות. על המדרון תחת המבצר, נמצא הרובע המוסלמי העתיק מאנגאלם (Mangalem). גשר אבן בן שבע קשתות, מוביל אל גוריצה (Gorica), הרובע הנוצרי. בעיירה יש שילוב מעניין של מסגדים, כנסיות וביניהם גם מקום פולחן קטן יותר, שאליו נהגו להגיע בני כיתות מוסלמיות, כדוגמת הדרווישים המיסטיקנים כדי לערוך את טקסיהם הייחודיים. תוך כדי שיטוט בין הסמטאות הציוריות, נחפש את קברו של שבתאי צבי, משיח השקר, שלפי גרשום שלום קבור בבראט. לינה בראט.

יום 7: בראט עיר אלף החלונות – טירנה – מופע פולקלור

בבוקר נשלים את הסיור בבראט. לאחר נמשיך לטיראנה Tirana בירת אלבניה. עם ההגעה נתחיל סיור בעיר. טירנה הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים הן ברכב והן ברגל. טירנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. נבקר בכיכר סקנדרבג (הגיבור הלאומי), מגדל השעון, מסגד אטהם, בית הפירמידה, בניין האופרה, מבנה הפירמידה שהוקם לשמש כמוזולאום לדיקטטור אולם בעקבות מחאת הציבור הוסב למרכז תרבות. נקיים מפגש מרגש עם משפחה של חסידי אומות עולם שהצילו יהודים בתקופת השואה ויספרו לנו את סיפור ההצלה המרגש שלהם (מותנה). בערב נחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב טעימה משולבת במופע פולקלור. לינה טיראנה.

יום 8: טיראנה – קרויה עירו של סקנדרברג – החזרה למונטנגרו – בודבה

בבוקר נמשיך סיור בעיר, נבקר גם בכיכר שמעון פרס ובו פסל בדמותו שעוצב במיוחד על ידי האומן האלבני בסארט פאפה. הפסל הייחודי עשוי מאבן בצורת מגן דוד ודמותו של פרס חרוטה עליו ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בהמשך נעזוב את טיראנה נצא לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג וממנה נשקף נוף מרהיב. נחצה את הגבול למונטנגרו ומשם נרד אל דרך החוף שתוביל אותנו ל"דוברובניק של מונטנגרו" עיירת התיירות בודבה, שמשקפת נכונה את הכיוון של מונטגרו בעתיד – התרבות המערבית של אירופה ומהווה את שביל המוצא שלה ליציבות כלכלית. בבודבה עיר עתיקה יפה מוקפת חומה על חצי אי קטן, כשההרים הגבוהים המתנשאים בקרבת החוף מספקים לה תפאורת רקע מקסימה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר העתיקה של בודבה. לינה אזור בודבה.

יום 9: - בודבה – תל-אביב

בבוקר העברה לשדה התעופה ומשם נצא בטיסה חזרה הביתה לתל אביב.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
01/09/2024 09/09/2024 1989 מיקי אביקסיס
פופולרי
הזמינו עכשיו
08/09/2024 16/09/2024 1989 רונן חסון
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (טיסות ישירות של ישראייר).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2023).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת צהריים נוספת).
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות
* בדיקות קורונה במידה ותידרש.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 €, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%, בתשלום דמי הרישום אין עמלת אשראי.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 € שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.
* בין 20-24 מטיילים תחול תוספת של 97 € לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אלבניה, מקדוניה וקוסובו

מספר ימים: 9, מספר לילות: 8
החל מ-€1989
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול