תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
וייטנאם וקמבודיה - ארצות המקונג מסלול מיוחד לשומרי מסורת
מספר ימים: 17
שומרי מסורת
ההרשמה בעיצומה
דרום מזרח אסיה
וייטנאם, ממלכה בודהיסטית קסומה ואחת המדינות העניות בעולם. משלבת בה 54 מיעוטים אתניים, מסורתיים המנהלים חיי אורך פשוטים וצנועים הייתה מאוכלסת עוד בתקופת האבן הקדומה,. בעברה, תרבויות מפוארות שנכחדו, שנות כיבוש ארוכות ומלחמות עקובות מדם. וייטנאם מחולקת לשלוש יחידות גיאוגרפיות: צפון - דלתת הנהר האדום ורכס הפנסיפן, דרום - חוף ים סין הדרומי, דרום – דלתת המקונג. למרות שכלכלתה מתבססת על חקלאות, רק רבע משטח המדינה ראוי לעיבוד והיא ממגדלות האורז החשובות והגדולות בעולם. קמבודיה, מולדת העם הקמרי, בעברה הרחוק הייתה חלק ממלכת פונאן האדירה (שהייתה בעלת השפעה הודית חזקה) וממלכת צ'נלה (ממלכה קמבודית קדומה). קמבודיה שהייתה ביתם של מלכים ושליטים רבים, ידעה בין השאר מיסיונרים פורטוגזים ומושבות צרפתיות. היא נכבשה ע"י האימפריה היפנית, נאבקה בכיבוש הוייטנאמי וסבלה ממלחמת אחים עקובה מדם, בה הורעבו ונרצחו יותר ממיליון אזרחים ע"י משטרם של פול פוט ואנשי הקמר רוז'. רוב שטחה קמבודיה מישורי, עם שני מאפיינים גיאוגרפיים עיקריים: נהר המקונג וה"טונלה סאפ" (בקמרית: האגם הכביר). מאז ומתמיד נשענה כלכלתה וצמיחתה ההיסטורית והתרבותית בדלתת המקונג שבתקופות המוקדמות שימש לסחר בעבדים ואגם טונלה סאפ שהיה ועדיין אחד המקורות העשירים בעולם לדגי מים מתוקים.
היתרון של דרכים TRAVEL
רכבת לספא ושבטי הצפון
שייט במפרץ האלונג
הו צ'י מינג סיטי (סיגון)
השווקים הצפים
מקדשי אנקור ואט
 

מסלול הטיול

ימים 1-2: ימים ב'- ג'/ ת"א – הנוי (וייטנאם)

טיסה למזרח (דרך יעד ביניים) ומשם בטיסת המשך להנוי בירת וייטנאם. הגעה להנוי ביום למחרת (יום 2). עם הנחיתה יציאה לסיור פנוראמי בעיר. לינה בהנוי

יום 3: יום ד'/ הנוי – מפרץ האלונג

בשעות הבוקר נתחיל את סיורנו במאוזוליאום ע"ש הו צ'י מין מנהיג המהפכה ונציץ אל צריף העץ בו התגורר עד לסוף ימיו. הליכה קלה לאורך האגם תביא אותנו אל פגודת "העמוד הבודד". נבקר באוניברסיטה הראשונה המשמשת כמקדש הספרות הקונפוציוסיאני ומשם נמשיך אל האגם למקדש Ngoc Sonאשר על המים. בצהריים נצא בנסיעה נהדרת לעבר מפרץ האלונג המרהיב ביופיו על אלפי האיים אשר בו. בדרך נעצור לביקור בכפר הקדרים "באט טרנג"; הצוקים המזדקרים במפרץ הלונג המוקפים מים כחולים ירוקים מעניקים למפרץ זה גוון ייחודי ומרתק ביותר. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי לאורך הטיילת. לינה – האלונג.

יום 4: יום ה'/ מפרץ האלונג – הנוי

היום נצא לשייט קסום במימי מפרץ האלונג בינות לאותם צוקים ואיים. המפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הינם מהיפים באסיה כולה. באזור פזורות מערות נטיפים ונבקר באחת מהן. לא נוותר כמובן על רחצה במים הכחולים והקרירים.לאחר ההפלגה הקסומה במפרץ, נעזוב את האזור הקסום של האלונג ונעלה על האוטובוס אשר יחזירנו אל הנוי. עם ההגעה להנוי נעבור אל תחנת הרכבת ונסיעת לילה אל סאפה, לכיוון הגבול עם המדינה השכנה מצפון – סין. הלינה וארוחת הערב בלילה זה – ברכבת (כ 11 שעות נסיעה, רכבת מדרגה ראשונה – 2 בתא עם שירותים משותפים/ ממליצים להצטייד בנשנושים לדרך...).

ימים 5-6: ימים ו' - שבת/ סאפה

יום מלא (עד כניסת השבת) אותו נקדיש לאזור המיעוטים של וייטנאם. שדות אורז מרהיבים, דרכים יפהפיות, שבטי הרים ייחודיים שווקים תוססים. העיר סאפה (Sapa) היא עיר קטנה יחסית המשמשת כמרכז מסחרי לשבטי ההרים הנאספים במקום מידי שבוע לשוק ססגוני ומרהיב ביופיו. הנופים באזור העיר מדהימים ביופיים ואנחנו נטייל בסביבות העיר ונשקיף ממספר נקודות תצפית מרהיבות. בנוסף נבקר ברחבי האזור ההררי הצמוד לגבול הסיני . בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת. שבת - יום שמוקדש ל"שבת המלכה", לאחר התפילה וסעודת שבת, אילו מכם שירצו, יוכלו להצטרף לסיור רגלי באזור הכפרי היפה (בתחום שבת).

יום 7: יום א'/ סאפה - שוק "באק הא" – חזרה להנוי

השוק הטוב ביותר באזור נמצא ב Bac Ha עיירה קטנה שמשמשת גם היא כמרכז מסחרי לשבטים המקומיים. יתרונה של העיירה ברב גוניות השבטים המגיעים ובעושר העצום של לבושם הצבעוני. כל שבט – וצבעיו הייחודיים. בשוק מוכרים הכול – ירקות, פירות, חמורים (עם האוכפים ובלעדיהם....) וכמובן מוכרים את מיטב הלבוש הצבעוני. אחר הצהרים נצא בנסיעה חזרה להאנוי בדרך המהירה החדשה שנפתחה. לינה בהאנוי.

יום 8: יום ב'/ הנוי - הואה - נהר בושם

עם ההגעה להנוי נבקר ברובע העתיק ובמקדש Quan Thanh הנמצא באגם הגדול Hoan Kiem נראה את פגודת הברונזה העתיקה והרובע הסיני השוקק חיים. נשלב גם נסיעה חוויית בריקשות. בצהריים נעבור לשדה התעופה לטיסה להואה. נסייר בעיר הקיסרית העתיקה, נבקר במצודה הקיסרית, "העיר האסורה" של וייטנאם, ובאתרים נוספים הקשורים לשושלות הקיסרים שגרו בעיר זו, נשוט על נהר בושם החוצה את העיר. לינה בהואה.

יום 9: יום ג'/ הויאן

הבוקר נמשיך בסיורנו במרכז וייטנאם נמשיך בנסיעה אל עבר העיר העתיקה הויאן, השוכנת על גדת נהר טו-בון. עיר זו שימרה את האופי העתיק שלה, עת הייתה עיר נמל חשובה מאוד במרכז המדינה. נבקר בגשר היפני בן 400 השנים, בשוק ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. את הלילה נבלה באזור הויאן.

יום 10: יום ד'/ הו צ'י מין סיטי (סייגון)

טיסת בוקר מדאנאנג להו צ'י מין סיטי, הו-צ'י-מין הידועה בשמה הקודם סייגון, בירת וייטנאם הדרומית עד לאיחוד בשנת 1975. נראה את מקדשיה הרבים ושוקיה ההומים, הרובע הסיני הסואן, בית האופרה, בית העירייה ובניין הדואר המרשים - עדות לתקופה הצרפתית. לא נוותר על מוזיאון "פשעי המלחמה האמריקאים" וארמון המלך אליו כוונו התותחים. נטייל בעיר ככל שיותיר הזמן. לינה בסייגון.

יום 11: יום ה'/ דלתת המקונג – וין לונג

את היום הבא נקדיש לשייט באזור המיוחד של דלתת המקונג, מפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. את הטיול נצא בנסיעה אל בוין לונג, אחד מהאזורים היפים ביותר בדלתא. מהכפר נצא בשייט בסירה. השייט חוצה שדות אורז נרחבים, בוסתנים של פירות טרופיים דייגים מקומיים וכפרים רבים, נבקר בשוק הצף של קאי בה שוק ססגוני, צבעוני, מרהיב ביופיו, הכול מכל... פירות וירקות, דגים, בשר ועד תכשיטים ואבנים יקרות, מגוון עשיר מלא בכל טוב על הדוכנים שעל גבי סירות. לעת ערב נחזור לסייגון ללינה.

יום 12: יום שישי/ טאי נין- מחילות קוצ'י

בבוקר נצא אל טאי נין שם נמצא מקדש הקאו-די הגדול בוייטנאם. זוהי דת ייחודית אשר צמחה בשנת 1926 והמשלבת תורות מהמזרח ומהמערב גם יחד. משם נמשיך אל אזור קו-צ'י שם נמצאות המנהרות המפורסמות, 200 ק"מ אורכן, אשר שימשו את לוחמי הוייטקונג במאבקם נגד האמריקאים בשנות ה- 70. בהמשך היום נסיים את סיורנו בעיר סייגון. בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת.

יום 13: יום שבת/ שבת בהו צ'י מין סיטי

יום שמוקדש ל"שבת המלכה", לאחר התפילה וסעודת שבת, אילו מכם שירצו, יוכלו להצטרף לסיור רגלי באזור (בתחום שבת).

יום 14: יום א'/ סייגון – טיסה אל סיאם ריפ - מתחם המקדשים "אנקור ואט"

שרידי אנקור הינם מהאתרים ההיסטוריים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה. המתחם המפורסם נבנה בין המאות ה- 7 וה- 11 בתקופה בה שלטה ממלכת הח'מרים באזור. עם ההגעה נבקר ב-טא פרום אשר נבנה במקור כמנזר בודהיסטי והיה עשיר מאוד בזמנו. נבקר ב-אנקור וואט אשר נבנה כהר-מקדש מאסיבי המקודש לאל ההינדו-ווישנו. נסיים את הסיור במקדש באקהנג אשר נמצא בראש גבעה וממנו נראה את השקיעה. בערב ארוחת ערב והופעת פולקלור.

יום 15: יום ב'/ מתחם המקדשים "אנקור ואט"

את הסיור נתחיל, בשער הדרומי וב-אנקור תום (אנקור הגדולה) המוקפת חומות ותעלות. נבקר בבאיון שם נראה את פסלי האבן הענקים. נבקר בטרסת הפילים ממנה סקר המלך את צבאו, נראה את טרסת המלך המצורע, הנקראת על שם פסל המלך היושב בראשה. נראה דמויות שֵׁדים מגולפות ויצורים מיתולוגיים נוספים. נבקר גם במקדש באיון המקדש האחרון שנבנה בעיר בסוף המאה ה-12, המקדש מפורסם בכ- 200 דיוקני אבן המרשימים שבו הנמצאים על 54 המגדלים שבמקדש. לא נוותר על ביקור בכפר הצף פלוטינג וילג', בתי הכפר בנויים על כלונסאות על גדת נהר הטונלה סאפ ורוב תושבי הכפר מתפרנסים מדייג ומחקלאות ימית.

ימים 16-17: ימים ג'-ד'/ מתחם המקדשים "אנקור ואט" – תל אביב

היום נצא למתחם המקדשים הרחוקים, אזור שעד לפני כמה שנים היה סגור למטיילים ומאפשר מפגש נדיר עם האתרים הפחות מפורסמים והיותר מיוחדים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. אם יישאר זמן נמשיך לסיור בשווקים המעניינים של העיירה בה ניתן למצוא עתיקות ומזכרות מעניינות. לאחר מכן נצא בטיסה לבנגקוק, כדי לעלות על טיסת המשך לת"א (דרך יעד ביניים - הגעה ביום ה- 17).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
21-11-2022 07-12-2022 $4389 אסנת פולק
מקומות אחרונים
הזמינו עכשיו
09-01-2023 25-01-2023 $4389 טוביה גרוס
פופולרי
הזמינו עכשיו
06-02-2023 22-02-2023 $4389 יובל ארד
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים)
* 3 טיסות פנימיות
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליולי 2022).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום (אפשרות להכנת כריכים לצהריים).
*תומכ/ת כשרות צמוד/ה לאורך כל הטיול
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים, רכבת לילה בתאים זוגיים.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* 2 מופעי פולקלור
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות "דרכים".
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* מס יציאה מקמבודיה ומתאילנד (בהתאם לדרישה).
* אשרת כניסה לוייטנאם וקמבודיה: כ 95$/ חובה להביא עמכם לטיול 4 תמונות פספורט (2 תמונות לכל כניסה למדינה)
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* בדיקות קורונה במידת הדרוש
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי – נהוג כ 5 $ לאדם ליום

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות חשובות:
* תוספת יחיד בחדר 879 $
* בין 20-24 נוסעים תוספת: 169 $ לאדם.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

וייטנאם וקמבודיה - ארצות המקונג מסלול מיוחד לשומרי מסורת

מספר ימים: 17, מספר לילות: 14
החל מ-$4389
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול