תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
טיול ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו - מסלול מיוחד חוצה דרום הבלקן
מספר ימים: 8
טיולי ג'יפים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
אלבניה היא מדינה קטנה בבלקן היושבת לחוף הים האדריאטי וגובלת ביוון, מקדוניה וקוסובו. באלבניה שילוב נפלא של חופים מרהיבים, מזג אוויר נוח, שמורות טבע נרחבות וכפרים מנומנמים. אלבניה טרם הפכה ליעד תיירותי עמוס, מה שמוסיף לקסמה. מקדוניה, גם היא ממדינות הבלקן, היא מדינה של הרים, עמקים נרחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות. מקדוניה היא גן עדן לאלו שמחפשים טיול שטח המשלב כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית ונופים מרהיבים בטבע. טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה הינו מסע בזמן אל אירופה העתיקה, מסלולנו משלב בין כפרים חקלאיים ומנותקים בהם עמד הזמן מלכת ובין שמורות טבע עוצרות נשימה. פרטים נוספים אודות טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה קיימים בתוכנית הטיול המלאה. מקדוניה ארץ האגמים הגדולים, שהם מן העתיקים ביותר בעולם הגיאולוגי, ארצם של פיליפוס השני ובנו אלכסנדר הגדול, חבל הארץ העתיק ביותר באירופה אשר פיתח את תרבות היין. בביקורנו, נפגוש את התושבים הכפריים יושבי ההרים והעמקים, איכרים עובדי אדמה טובי לב, תמימים וישרי דרך. כמובן שלא נוותר על ההרים, האגמים, הנחלים וושמורת טבע המרהיבות שבה. קוסובו היא הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העותמאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...
היתרון של דרכים TRAVEL
טיראנה בירת אלבניה
שמורת הטבע של עמק וולבונה
מצודת השושנים
שמורת הטבע של טאט
פנסיון מלא
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טירנה (אלבניה)

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אחר צהריים אל טירנה בירת אלבניה. עם הנחיתה העברה למלון להתארגנות. ונצא לסיור לילה בעיר. טירנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים הן ברכב והן ברגל. טירנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. נראה את כיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אטהם, בית הפירמידה, בניין האופרה ועוד. לינה טיראנה.

יום 2: ת"א – טיראנה – שקודרה – אל האלפים האלבנים – שמורת טאט (אלבניה)

בבוקר נקבל את הג'יפים ונצא בנסיעה צפונה... בתחילה נעצור לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג ממנה נשקף נוף מרהיב. משם על דרך המלך המהירה אל העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם סקאדר. עצירה קצרה להתרעננות... בהתאם לזמן נצא לסיור קצר בעיר כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר- מצודת רוזאפה (מצודת השושנים). בהמשך נסיעה הררית לעבר אחד המקומות המבודדים ביותר באלבניה חבל טאטי .Theth נטפס אל קו פרשת המים לגובה של 2,000 מטר ונעלה אל החלקים הגבוהים של האלפים האלבנים עד נקודת התצפית באוכף הסלעי המאפשרת לנו מבט עד האופק של אגם שקודר. לעת ערב נגיע לטאט כפר ציורי השוכן בלב עמק נסתר המשובץ בפלגי מים וקניונים עמוקים. עם ההגעה נצא לסיור רגלי בסמטאות הכפר בין הכנסיה, בתי האבן העתיקים והמגדלים. לינה כפרית בטאט.

יום 3: האלפים האלבנים – שמורת טאט (אלבניה)

את הבוקר נקדיש למרומי האלפים האלבנים, הכרות מקרוב עם הקהילה הקתולית הייחודית והמבודדת. נתוודע לפעילות היום יום של המארחים שלנו המקיימים אורח חיים שכבר נדמה שעבר מהעולם המודרני. נצא למסלולי הליכה רגליים באזור השמורה שהיא ללא ספק אחת מהיפות ביותר באלבניה. האזור של טאט מרהיב ביופיו, פלגי מים, מפלים ובריכות צוננות. נטפס לכפר קפרה, ללא ספק אחד הכפרים היפים באלפים האלבנים, כולל ביקור בעיין הכחולה, מעיין קרסטי הנובע לתוך בריכת טורקיז יפהפייה. ללא ספק מהמקומות היפים (והקפואים) שיש. אחר צהריים נרד לשקודרה. לינה שקודרה.

יום 4: פירזה – שייט באגם קומן – האלפים האלבנים – באירם קורי – שמורת ולבונה

השכמה מוקדמת... בבוקר נרד לשקודרה ומשם נעלה עם הרכבים על המעבורת ונצא בשייט על אגם קומן לכיוון העיירה פיראזה. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. נצא בנסיעה אל העיירה באירם קורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה, המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני. בהמשך נטפס שוב אל מרומי האלפים האלבנים לעבר העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. שם נבלה את הלילה. לינה עמק וולבונה.

יום 5: האלפים האלבנים - שמורת עמק וולבונה (אלבניה) - החצייה לקוסבו – ג'קובה – פריזרן (קוסובו)

יום שיוקדש לעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הוולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נופים אלפינים עוצרי נשימה של פסגות נישאות, סלעי דולומיט ואבן גיר בשלל צורות מיוחדות, יערות, מפלים ומעיינות. נשלב מסלולי הליכה רגליים בשמורה שהיא אחת היפות והמרגשות באלבניה. בצהריים נעזוב את עמק וולבונה ונתחיל את מסענו מזרחה לעבר גבול אלבניה-קוסובו. לאחר חציית הגבול נצא לעבר העיר פריזרן. העיר העתיקה מוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית ושל הממלכה הבולגרית הראשונה ובהמשך הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולאז' מעניין והעיר שוקקת חיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. נמשיך ונחצה את הגבול למדינת מקדוניה. לינה בפריזרן.

יום 6: החצייה לקוסבו – ג'קובה – פריזרן (קוסובו) – החצייה למקדוניה – שמורת מברובו (מקדוניה)

בבוקר נצא בנסיעה דרומה בדרך נופית מרשימה בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים על בסיס נהר הדרין השחור. מידת האפשר נעצור לרחצה במי הנהר הצלולים והקרירים, נבקר בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. נטפס אל שמורת מברובו ((Mavrovo. שער הכניסה לשמורה הוא הכפר הציורי לאזארופולה, ממנו נטפס אל הרמה האלפנית הגבוהה של השמורה. למעלה, בגבהים של 2,000-1,800 מטרים מחכים לנו מרחבים ומסלולי נהיגת שטח אינסופיים, נופים מרשימים ובעיקר מפגש עם רועי הצאן ומובילי העצים, שגם היום משתמשים בסוסים לשינוע. לינה אגם מברובו.

יום 7: שמורת מברובו – כפר ההרים גליצ'ניק – העיירה המקדונית סטרוגה – אגם אוכריד

בבוקר, המשך סיור בשמורה... נסיעה במגמה דרומה אל כפר ההרים גליצ'ניק (1,500 מטרים), הכפר נמצא במיקום מרשים במיוחד, מעל מצוקים אדירים ובלב אזור מיוער. הכפר נטוש כמעט לחלוטין בחורף, בקיץ מגיעים אליו תושבי סקופיה, שמחזיקים במקום בתי קיץ ואז גם פועלות כאן כמה מסעדות מקומיות. מגליצ'ניק נרד דרומה בדרך נעצור לביקור בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. נחלוף על פני העיירה המקדונית סטרוגה שעל גדות אגם אוכריד ויושבת על שפך הדרין השחור. לאחר נמשיך בדרך לאדם אוכריד. לינה באזור אוכריד.

יום 8: אגם אוכריד - החצייה לאלבניה - טיראנה – תל אביב

בבוקר נסייר בחלקו המקדוני של אגם אוכריד, הדרך מרהיבה ביופייה, במהלכה נעצור לתצפיות נוף וסיורים רגליים קצרים בנקודות חמד ובכפרים קטנים ושכוחי אל בהם עדיין מתקיימות מלאכות מסורתיות. בפינה הדרומית נבקר בכנסיית נחום הקדוש לרגליה נובעים המעיינות הממלאים את האגם במימיהם הצלולים. הטיול במקום יתבצע בשייט מרהיב באמצעות סירות משוטים. בהמשך נחצה את הגבול לאלבניה עם החצייה נראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה-20). הביצורים הם סמל להשפעת הפחד של מנהיגי אלבניה הקומוניסטית מפני טיטו (נשיא יוגוסלביה). המשך בנסיעה מערבה לעבר שדה התעופה טיראנה לטיסה חזרה לישראל.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
13-09-2022 20-09-2022 1869 אלי קולודנר
Sold Out
Sold Out
07-10-2022 14-10-2022 1689 מדריך מצוות דרכים
סוכות
הזמינו עכשיו
21-10-2022 28-10-2022 1689 מדריך מצוות דרכים
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
הערה: יתכן והטיסות ינחתו/ ימריאו מטיבאת מונטנגרו.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן מרץ 2022).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: ע.ב ארוחת בוקר (מלון), ארוחת צהריים (פיקניק שטח/ מסעדות קטנות), ארוחות ערב במלונות.
* ארוחת צהריים ביום האחרון לא כלולה.
* מים מינרליים, צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג טויוטה לאנד קרוזר/ או דומה לו (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, ומדריך/מכונאי מקומי.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

תנאי הרשמה וביטול: דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 100 €, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 100 € שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 € אירו.
* בין 14-17 מטיילים תוספת של 89 € אירו.
* תוספת ל 2 מטיילים בג'יפ: 279 € אירו.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 400 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו - מסלול מיוחד חוצה דרום הבלקן

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-€1689
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול