תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
אוזבקיסטן – ליבה של דרך המשי כולל סמרקנד, בוכרה וחיווה
מספר ימים: 8
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אוזבקיסטן, היפה שבמרכז אסיה היא ארץ של אגדות, היסטוריה מרתקת ומורשת יהודית ייחודית. סמרקנד, בוכרה וחיווה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
סמרקנד
בית הכנסת העתיק
המינרט העגול
בוכרה
שוק דרך המשי הצבעוני
 

מסלול הטיול

יום 1: ת"א – טשקנט – אורגנץ'- חיווה

נצא בטיסת צהריים אל אוזבקיסטן. נערוך עצירת ביניים בטשקנט Tashkent, בירת רפובליקת אוזבקיסטן, ומשם המשך טיסה אורגנץ' (Urgench). נחיתה בשעות הערב. עם ההגעה העברה למלון בחיווה. ארוחת ערב קלה ולינה בחיווה.

יום 2: עיר המדבר חיווה

חיווה – העיר העתיקה מוקפת החומות, הממוקמת בנווה המדבר של מחוז ח'ורזם. לפי אגדה מקומית נוצרה חיווה כאשר בנו של נוח, גילה כאן באר. חיווה – פנינת נווה המדבר החורזמי – ממוקמת באחד המרכזים החשובים על דרך המשי. רוב יצירות המופת הארכיטקטוניות מרוכזות באיצ'אן-קאלה (Itchan Kala) - העיר העתיקה הפנימית של חיווה המוקפת חומות מרשימות השומרות על הליבה של העיר. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. בזכות החומות נשתמרו עד ימינו יצירות ארכיטקטוניות שנבנו במשך מאות שנים: ארמונות, מבצרים, מדרסות, מינארטים, מסגדים, קרוון-סראי ועוד. נבקר באתרים כמו: מסגד יום השישי העתיק, בו 218 עמודי עץ מגולפים, ארמון Kunya-Ark ומאוזוליאום של קדוש מקומי בשם פאהלוואן מחמוד (Pahlavan Mahmud). במהלך סיורנו בעיר נצפה על מגדל Kalta Minar, מינרט ומדרסה על שמו של Islam Khoja, מדרסת Muhammed-Amin-Khan, ושוק העבדים שהעיר הייתה ידועה בו. נמשיך ונבקר בבתי המלאכה לעבודות יד שונות כמו גילופי עץ, רקמה ואריגת שטיחים. ארוחת ערב ולינה בחיווה.

יום 3: חיווה – חציית המדבר האדום – בוכרה

ניסע לבוכרה דרך "מדבר קיזיל קום" 'מדבר החולות האדומים'. נחצה את נהר ה-אמודריא אחד משני הנהרות הגדולים באסיה המרכזית. לאחר הנסיעה לקראת אחר הצהריים נגיע לבוכרה היפה, הממוקמת בנווה מדבר ענק המקבל את מימיו מנהר ה-זרפשן. בוכרה מתחרה על התואר העיר היפה מבין ערי דרך המשי. רוב חלקיו של מרכז העיר הם שמורה אדריכלית - וכוללים כ-150 מבנים מוגנים. בחלקה העתיק של העיר נדמה כאילו הזמן עמד מלכת במאות השנים האחרונות. לאחר התארגנות במלון נבקר בלאב-י האוז (Lyab-I Hauz), בריכת מים גדולה ומרכז חיי העיר בסמוך לרובע היהודי. הבריכה מוקפת עצים עתיקים, בתי תה מסורתיים בהם ניפגש עם תושבי העיר. הבריכה מוקפת מבני ציבור עתיקים: מדרסת נאדיר דיוואן באגי (Nadir Divan-Beghi), וממולו ה-חאנקא ((Khanaka, מקום כינוס של דרווישים. לינה וארוחת ערב בבוכרה.

יום 4: בוכרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור חוויתי בעיר בוכרה ((Bukhara. בוכרה הייתה אחת מתחנות המסחר החשובות בדרך המשי. נתרשם מן המינרט פא-י קלאן (Poi-Kalian) המפורסם שהיה ידוע בעבר כאחד המבנים המרשימים בעולם המוסלמי ולצדו המסגד הגדול של בוכרה, שבו יכולים להתכנס עשרות אלפים. מול המסגד המדרסה היפיפייה על שם מיר-י אראב (Mir-i Arab). ניסע לביקור בארמון הקיץ של האמיר האחרון של בוכרה, אשר לא זכה ליהנות ממנו אלא מספר שנים ספורות בלבד. נעלה למבצר המשקיף אל העיר Citadel Ark. נבקר בשווקים המקורים ובבתי המלאכה השונים. נשלים את ביקורנו ברובע היהודי שבעיר. ארוחת ערב בליווי מופע פולקלור באחת ממסעדות העיר העתיקה. לינה בבוכרה.

יום 5: בוכרה – עיר המוזיאון סמרקנד

בבוקר נשלים את סיורינו בבוכרה, נבקר במוזילאום של איסמעיל סמאני מן המאה ה-10, הנחשב ליצירת מופת בתחום הארכיטקטורה האסלאמית. משם נפנה "למעין איוב", צ'שמה איוב (Chashma Ayub). דרך מסגד בולו האוז, נמשיך לביקור ב-ארג, ארמון החורף של האמיר המשמש כמוזיאון. בצהריים נצא בנסיעת רכבת מהירה לעבר סמרקנד - הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים של שטחי כותנה וחיטה רחבים עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. סמרקנד Samarkand הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית והינה אחת הערים היפות במרכז אסיה והינה מוזיאון פתוח לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה בקישוטי מוזאיקות והמיולקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. העיר הייתה המוקד הכלכלי, תרבותי והאינטלקטואלי של מרכז אסיה מספר תקופות שונות בהיסטוריה. עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. במהלך סיורנו נבקר בגור-י אמיר (Gur-i Amir) המאוזוליאום של האמיר טימור לנג, שבו הוא ובני משפחתו וממשיכיו קבורים. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בסמרקנד.

יום 6: סמרקנד – יום סיור מלא

הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר הקסומה סמרקנד. נכיר מקרוב את כיכר רגיסטאן היפיפיה (Ragistan) – מדרסת אולוג בג, מדרסת האריות ומדרסת הזהב. נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת הייחודי החבוי בה. נצעד לשוק המרכזי והצבעוני של סמרקנד המלא כל טוב, פירות וירקות טריים ויבשים, מיני מאפה, ממתקים, משקאות, תבלינים, ביגוד, כלי אוכל, רהיטים וממנו נצפה על שרידי מסגד ביבי חאנום (Bibi Khanum), שהיה הגדול ביותר באסיה המרכזית. אחר הצהריים נבקר בנקרופוליס שאה-י זינדה (Shahi Zinda)- "המלך החי" – שבו דוגמאות לאריחי קרמיקה מהיפות בעולם. נבקר בארמון "קלנטרוב" (Kalantarov), ביתו של סוחר יהודי בשם אברהם קלנטרוב, אשר נבנה בתחילת המאה העשרים. בית המידות מאופיין בעיטורים אוזבקים מסורתיים ואירופאים גם יחד. נמשיך ונבקר בבית הקברות היהודי המרתק, משם למתחם מעניין של הקבר המיוחס לנביא דניאל. נסיים במצפה הכוכבים שבנה המלך האסטרונום אולוג-בג.

יום 7: סמרקנד – טשקנט

בבוקר נעזוב את סמרקנד וניסע ברכבת מהירה לעבר טשקנט. עם ההגעה נצא לסיור מלא בעיר הבירה טשקנט. נערוך ביקור במאוזולאום של Kafal Shashi משורר מיסטיקן ומפרש הקוראן. המדרסה של ברקחאן, נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן של החליף עוס'מן Koran) (Khalif Osman נצפה על בנייני הממשל המרשימים, הרחובות הרחבים ועל כיכר האמיר טימור. נבקר בכיכר העצמאות ובה בנייני הפרלמנט החדשים, נבקר באתר ההנצחה לחללי צבא האדום במלחמת העולם השנייה ובאנדרטה סובייטית לזכר רעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בעיר בשנת 1966. משם נצא לסיור בכמה מתחנות הרכבת התחתית של טשקנט, שהן לעצמן מוזיאון שיש וגרניט- מתחנות המטרו המיוחדות בעולם! נמשיך לביקור במוזיאון לאומנות לביקור בתערוכה ייחודית: המפגש של ציירים אירופיים עם יופייה של אסיה המרכזית בתחילת המאה ה-20, כפי שבא לידי ביטוי בציורים יפיפיים. לסיום נסייר בבזאר הגדול צ'אהרסו (Chaharsu). ארוחת ערב חגיגית ללסיום הטיול ולינה בטשקנט.

יום 8: טשקנט – תל אביב

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה נצא בטיסה חזרה לת"א (נחיתה בצהריים).

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
10-10-2022 17-10-2022 $2169 יוחאי פרימק
בהרשמה
הזמינו עכשיו
17-10-2022 24-10-2022 $2169 מדריך מצוות דרכים
בהרשמה
הזמינו עכשיו
06-04-2023 13-04-2023 $2219 זאב לוין
פסח
הזמינו עכשיו
09-04-2023 16-04-2023 $2219 אורי רעי
פסח
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון יולי 2022).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תחול תוספת של 149 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

אוזבקיסטן – ליבה של דרך המשי כולל סמרקנד, בוכרה וחיווה

מספר ימים: 8, מספר לילות: 7
החל מ-$2169
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול