טיול מאורגן לאוזבקיסטן - ליבה של דרך המשי
מספר ימים: 9
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מרכז אסיה
אוזבקיסטן, היפה שבמרכז אסיה היא ארץ של אגדות, היסטוריה מרתקת ומורשת יהודית ייחודית. סמרקנד, בוכרה וחיבה הנן ערי המוזיאון הגדולות בעולם. אוזבקיסטן רואה את עצמה כמדינה החשובה ביותר במרכז אסיה והיא היחידה שיש לה גבולות משותפים עם כל יתר מדינות מרכז אסיה. מבחינה פוליטית ומדינית, השפעתה של ברה"מ לשעבר עדיין ניכרת בכל מקום והבירוקרטיה מסורבלת, אולם ככל שנרחיק מהבירה טשקנט נחווה את האוטנטיות של מדינה זו, ואת נוכחותם של התושבים הנינוחים ומאירי הפנים, את שרידי הערים העתיקות המסגדים שלהן, המדרשות וארמונות הענק בעלי הארכיטקטורה המדהימה.
היתרון של דרכים TRAVEL
סמרקנד
בית הכנסת העתיק
המינרט העגול
 

מסלול הטיול

ת"א – טשקנט

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה אל טשקנט (Tashkent), בירת רפובליקת אוזבקיסטן. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. לינה – טשקנט.

טשקנט - סמרקנד 

בשעות הבוקר נעזוב את העיר וניסע דרך כפרים חקלאיים ושדות נרחבים לאורך הפסגות המושלגות של הרי פמיר, לעבר העיר סמרקנד - עירו של טימור לנג. סמרקנד ((Samarkand הייתה ועודנה אחת מהתחנות החשובות לאורך דרך המשי ההיסטורית, כמו כן היא ערש התרבות והאמנות של המזרח בעת העתיקה;  בשעות אחה"צ והערב נצא אל רחבת הרג'סטאן (Registan Square) המוארת, אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלוש המדרסות המרשימות המקיפות אותה מהמאות 15-17. כמו כן, נראה את המסגד של ביבי חנום (Bibi Khanum) והמאוזלאום של אמיר גורי Mausoleum Guri Emir) ) בערב נטייל ברחבת הרג'סטאן. לינה בסמרקנד. 

סמרקנד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר סמרקנד, בה שלט טימור לנג. סמרקנד הינה אחת הערים היפות במרכז אסיה והינה מוזיאון פתוח לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה בקישוטי מוזאיקות ומיוליקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. נתחיל עם ביקור בשוק המזרחי של העיר. נמשיך לסיור באתר החפירות והמוזיאון של העיר העתיקה אפרוסיאב ((Afrosiab. נמשיך אל המתחם הארכיטקטוני המרשים  בו קברו של המלך המכונה "המת החי" שאח אי זינדה (Shakh-i-Zinda), שנחשב כמקום פולחן ועלייה לרגל באסלאם.  כמו כן נעלה אל התצפית של אולוג בק (Ulug Bek Observatory). אחר הצהריים נסייר במתחם ההנצחה של אימאם אל בוכרי (Imam Al Bukhariy Memorial Complex), מחבר אחד ממקבצי החדית' החשובים ביותר. אחרי ארוחת הערב נצא לצפות במופע פולקלור מסורתי. לינה בסמרקנד.

סמרקנד –  בוכרה

יום ארוך לפנינו. נצא בנסיעה לעבר בוכרה - לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים של שטחי כותנה וחיטה רחבים, עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. נצא בנסיעה דרומה אל העיר שחריזאב ((Shakhrisabz, אחת הערים העתיקות של מרכז אסיה, ומקום הולדתו של המנהיג הטורקי-מונגולי טימור ((Timor. נתחיל עם ביקור בהריסות של ארמון הקיץ של טימור  (Ak-Saray Palace), שנבנה ב 1380 ונחשב לגרנדיוזי מכל ארמונותיו. נבקר במתחם של מסגד יום השישי (Kok Gumbaz Mosque)  הקרוי גם "בית המדיטציה". נבקר גם באתר הקבר של טימור וקברו של בנו הבכור. נמשיך בנסיעה מערבה אל בוכרה (Bukhara). בוכרה הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת, אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. לאחר ארוחת הערב נגיע אל העיר ובמידת האפשר נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. לינה בבוכרה.

 בוכרה

יום מלא שיוקדש לסיור בין אתריה ומסגדיה של העיר בוכרה, שריכוזם מעיד על חשיבותה הדתית והתרבותית. נבקר במוזוליאום של איסמעיל סמאניIsmael Samani) Mausoleum), מבנה מהמאה ה9 שנבנה בהשפעת שושלת סמאנית. כמו כן נראה את המוזליאום הקרוי על שמו של חסמה איוב .(Chashma Ayub) נתרשם ממסגד בולו האוז (Bolo-Hauz Mosque) מהמאה ה-17, המיוחד בזכות ריבוי העמודים שבו, כיפה מרשימה ובריכה נאה. אלו הם רק חלק מהאתרים שנראה בעיר. נבקר בשוק הצורפים ושוק השטיחים ובהמשך נגיע לבית הכנסת והרובע היהודי בו חיה עד היום קהילה יהודית. לסיום - נעלה למבצר המשקיף אל העיר (Citadel Ark).  ארוחת הערב משולבת עם מופע פולקלור מסורתי. לינה בבוכרה. 

בוכרה - אורגנץ' - חיווה

הבוקר אנו חוצים את המדבר האדום - קיזיל קום (Kizil kom), בנסיעה ארוכה מערבה אל עיר המדבר חיווה (Khiva) ; בדרכינו נהנה מנופי המדבר ונהר האמודריה (Amudarya). עם ההגעה נערוך ביקור בעיר המחוז המרכזית אורגנץ' ונמשיך אל חיווה אליה מגיעים כל תושבי האזור ואנשי המדבר למכור ולסחור במרכולתם השונה. נבקר בשוק הססגוני ונציץ מקרוב לחיים בצל המדבר. עם ההגעה אל חיווה ולאחר התארגנות במלון נצא לסיור לילי בעיר היפה. לינה בחיווה.

חיווה -  טשקנט

את מירב היום נקדיש לביקור בעיר חיווה הנמצאת בלב המדבר - עיר מוזיאון המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה הטורקמנית - אוזבקית - איסלמית. העיר המדברית נראית כאילו הזמן עצר בה מלכת, והטיול בה משרה  אווירה של סיפורי אלף לילה ולילה. נטייל במתחם הארכיטקטוני המרשים של איצ'אן קלה  Ichan) (Kala, מקום מגוריו של החאן האחרון של חיווה וקברו של אשמעיל קחוג'ה  ((Ismail Khodja Mausoleum. נבקר במדרסה הגדולה של מרכז אסיה של מוחמד אמין חאן (Muhammad Amin Khan Madras) . נראה את המצודה ה"ישנה" (Kunya-Ark Castle) מסוף המאה ה17. נמשיך לסייר באתרי העיר העתיקה של חיווה עד שעות אחר הצהריים ונצא לשדה התעופה לטיסה אל הבירה טשקנט. לינה בטשקנט.

טשקנט – רכס צ'ימגאן -  טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל השלוחות המערביות של הרי הטיאן שיאן(Tian Shian)  באזור צ'ימגאן (Chimgan); הטיול לאזור זה יעניק לנו את האפשרות להכרות עם צד שונה של המדינה הגדולה: הרים ירוקים, אגמים, כפריים רוכבי סוסים, רודי דבש ועוד. יום נהדר של נופים וריחות של טבע. נעלה ברכבל לתצפית אל עמק נהר הבלדרסאי(Beldersay)  המרשים.  חזרה לטשקנט ללינה.

טשקנט – ת"א

היום נקדיש את זמנינו לסיור מלא בעיר הבירה טשקנט Tashkent בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; נבקר בכיכר האמיר טימור וברחבת העצמאות, נסייר בעיר העתיקה ומתחם חסתי אימם Khasti) Imam), במתחם הקבר של קפל ששין Kaffal Shashi Mausoleum)), המדרסה של ברק חאן   Barak Khan Madrassah) ), נראה את בית האוצרות בו שמור הקוראן  של החליף עוס'מן Koran) (of Khalif Osman ושערת הזהב של הנביא מוחמד. נתוודע להיסטוריה והתרבות במוזיאון האתנוגראפי ומשם נמשיך אל השוק הססגוני - הבזאר הגדול. בערב, בהתאם לשעת ההמראה נצא בטיסה חזרה לת"א.

רוצים לקרוא את פירוט המסלול יותר מאוחר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF לתכנון של הטיול

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך מקומות פנויים
20-09-2021 28-09-2021 $1989 יובל ארד
פופולרי
05-10-2021 13-10-2021 $1989 יוחאי פרימק
פופולרי
 
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות.
* טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2021).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים"/ מדריכים מקומיים כנדרש.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית, 2 מופעי פולקלור.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר מלא על התשלומים במקרים הבאים:
1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד בחזרה מהיעד.
2. מטייל חולה קורונה לפני היציאה לטיול או צריך להיכנס לבידוד (נדרש אישור ממשרד הבריאות), החזר מלא על התשלומים לטיול למעט עלות כרטיס הטיסה (כ 600 דולר)/ יוחזר בהתאם למדיניות חברות התעופה.
3. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).
4. מטייל שחברות הביטוח מסרבות לבטח את המטייל לטיול. הודעה זאת תקפה עד 30 ימים לפני הנסיעה ומחובתו של המטייל לבדוק זאת מראש ולהביא אישור סירוב מחברות הביטוח.
5. יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

הערות כלליות:
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 389 $ דולר ארה"ב.
* בין 15-19 מטיילים תחול תוספת של 99 $ לנוסע.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

טיול מאורגן לאוזבקיסטן - ליבה של דרך המשי

מספר ימים: 9
$1989
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול