תאריכי יציאה, מחיר והרשמה
המדינות הבלטיות - אסטוניה, לטביה וליטא
מספר ימים: 9
טיולים גאוגרפיים
ההרשמה בעיצומה
מזרח אירופה
גלו את הקסם של המדינות הבלטיות – אסטוניה, לטביה וליטא! הצטרפו אלינו לטיול מרתק בין ערים עתיקות, טירות מרהיבות ונופים טבעיים עוצרי נשימה. באסטוניה, תחוו את השילוב המיוחד של מסורת ומודרניות בעיר הבירה טאלין. בלטביה, תתרשמו מהאדריכלות הארט-נובו היפהפייה של ריגה, ובדרככם בליטא תגלו את ההיסטוריה המרתקת והנופים הפסטורליים של וילנה. עם מדריכים מקצועיים וארגון מושלם, תיהנו מחופשה בלתי נשכחת שתחבר אתכם ללב ולנשמה של המדינות הבלטיות. הזמינו את מקומכם עכשיו והתחילו את ההרפתקה הבאה שלכם!
2 תמונות
 

מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – טאלין (אסטוניה)

נצא בטיסה מתל אביב לטאלין, בירת אסטוניה דרך יעד ביניים. עם הנחיתה נפגוש את אנשי הקשר שלנו נסע אל העיר טאלין ונערוך סיור פנורמי סביבה, נראה את התיאטרון, בית האופרה ואת "מרגריטה השמנה", החביבה על בני העיר. מכאן נמשיך דרכנו בנסיעה קצרה אל המלון לקבלת החדרים. ארוחת ערב ולינה בטאלין.

יום 2: טאלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטאלין וסביבתה. העיר בת 800 שנים הינה הקטנה בערי הבירה הבלטיות וגם המערבית שבהם. העיר היפה בנויה על חופו של מפרץ פינלנד, והינה אתר תיירות פופולארי ביותר. טאלין נראית כעיר הלקוחה מסיפורי האגדות ובה מגדלים, חומה שנשתמרה ושערים מסתוריים. את היכרותנו עם העיר נתחיל בעיר העליונה "טומפאה", פנינה ארכיטקטונית אשר נשתמרה כעיר מסחרית גרמנית עוד מימי הביניים. נתרשם מחומות העיר וממגדליה, נראה את בנין הפרלמנט האסטוני ובסמוך אליו את כנסיית אלכסנדר נייבסקי, סמל לשלטון הרוסי באסטוניה שנמשך למעלה מ-200 שנה. נמשיך בין הסמטאות לנקודת תצפית, נשקיף ונתרשם מהנוף היפיפה של גגות העיר האדומים, צריחי כנסיות העיר והנמל. נרד במורד ה"רגל הארוכה" לעיר התחתונה. העיר היפה בנויה על חופו של מפרץ פינלנד, והינה אתר תיירות פופולארי ביותר. כיום מהווה מרכז ססגוני של מסעדות ובתי קפה וחנויות תוצרת מקומית. נסייר בסמטאות, בכיכר ובשווקים, נכיר את האדריכלות המיוחדת של בתי העיר, ובתוכם את בית העיריה המרשים מימי הבינים. ונציץ במבשלות בירה בהן התפרסמה העיר, ובבית המרקחת הראשון שהוקם שם. לאחר הפסקה קצרה נחלוף על פני "מרגריטה השמנה" ונצא אל מחוץ לעיר אל הפרבר היוקרתי קאדריורג אשר צמח והתפתח סביב הארמון שבנה פטר הגדול לאשתו קתרינה הראשונה. סביב הארמון הבארוקי משתרע פארק יפה ומטופח שבו מזרקות מרעננות ופריחה צבעונית בעונתה. כיום משמש הארמון כמוזיאון אומנותי וחלק ממנו הוא ביתו הרשמי של נשיא אסטוניה. נמשיך אל "שדה הזימרה" , תיאטרון פתוח עם במה ענקית וקונכייה אקוסטית. כאן החלו פסטיבלי השירה אשר הובילו להתקוממות נגד השלטון הרוסי. עד עצם היום הזה מתקיימים הפסטיבלים אחת למספר שנים! בדרכנו חזרה לעיר נחלוף על פני הפארק האולימפי לשיטים מאולימפיאדת מוסקבה. כאן התקיימו תחרויות שייט בינלאומיות. נעצור גם ליד האנדרטה המרשימה "רוסלקה" (בת הים) אשר הוקמה לזכרה של אוניית מלחמה רוסית אשר טבעה ב-1902 בהפליגה מנמל טאלין. ארוחת ערב ולינה בטאלין

יום 3: עיר הנופש פרנו – חצייה ללטביה – העיירה סיגולדה – שמורת גאוג'ה - ריגה

בבוקר נסיעה לאורך הים הבלטי לעבר פרנו Parnu, עיר נופש בחוף הים של אסטוניה. פרנו נמצאת במערב אסטוניה, 129 קילומטר מדרום לטאלין הבירה, בשפך נהר פרנו למפרץ ריגה. פרנו הינה עיר הקיט והמרפא הראשית של המדינה, המושכת מדי שנה כמעט 60 אלף איש לאתרי הספא שבה. נטייל ברחובה הראשי של העיירה, נראה את בתי הנופש העשויים עץ בהיר ואת חוף הים הבלטי. כמובן שנטבול את רגלינו בים הלבן (הים הבלטי בשפת השבטים הבלטיים). בהמשך נסע לאורך כביש החוף הבלטי נחצה את הגבול ללטביה אל העירה סיגולדה ושמורת הטבע גאוג'ה. כאן הוקם מוזיאון פתוח שבמרכזו טירת טוראידה אשר נבנתה בהוראת הארכיבישוף של ריגה למסדר האחים הליבונים שהתמזגו בהמשך עם המסדר הטבטוני. הטירה בנויה מלבנים אדומות אופייניות לבניה במדינות הבלטיות בעבר והיא נראית למרחוק! ממרום התצפית של המגדל הראשי אפשר לראות את הנוף הייחודי של עמק גאוג'ה הציורי ואת שמורת המוזיאון. נתהלך ונטייל בנוף המדהים בין המבנים שהועתקו מרחבי המדינה והובאו אל השמורה, מאפיינים את אורח החיים והאדריכלות המסורתית בלטביה. נצא בדרכנו אל ריגה הבירה. ארוחת ערב ולינה בריגה.

יום 4: ריגה היפה בערים הבלטיות

ריגה בירת לטביה היא הגדולה והמפוארת בין בירות המדינות הלטביות. העיר העתיקה שלה הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיר העתיקה כולל חומות העיר ו"השער השבדי", נראה את בתי הגילדות הנפלאים, את בית שחורי הראש, את "שלושת האחים" ובית החתול. ובקתדרלה. בהתאם לזמן נוכל להאזין לקונצרט עוגב בקתדרלה בה העוגב הגדול במזרח אירופה! נמשיך לביקור בשוק של ריגה, השוק הגדול במדינות הבלטיות, על שלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. השוק המרכזי שוכן ב-5 אנגרים ענקיים ששימשו בעבר לאכסון ספינות האוויר, הצפלין... אולי נספיק לטעום קציצות צפלינים כנהוג בלטביה. נמשיך אל רחובות אלברטה ואליזבטה, פנינה ארכיטקטונית של ריכוז בתים בסגנון הארט נובו, בניינים מלאי דמיון שנבנו בתחילת המאה העשרים שחלק גדול מהם תוכנן ונבנה על ידי האדריכל מיכאל אייזנשטיין. ע"י אדריכלים שונים, שאחד הידועים הוא מיכאל אייזנשטיין. בהמשך נצא לביקור בריגה היהודית. הרובע היהודי לשעבר, נראה את האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם. נעבור ליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית שהיום משמש לבית הספר היהודי של חב"ד. בהתאם לזמן נצא לאתר השמדת יהודי ריגה רומבולה ומחנה עבודה סאלאספילס. ארוחת ערב ולינה בריגה.

יום 5: ריגה – ארמון רונדלה – החצייה לליטא – גבעת הצלבים – עיר הנמל קלייפדה

בבוקר נצא לביקור בארמון רונדלה ארמון ברוקי מרהיב שתוכנן ע"י הארכיטקט האיטלקי הנודע ראסטרלי, מי שתיכנן ארמונות עבור בית רומנוב ובהם ארמון החורף בסנט פטרסבורג. הארמון שימש כארמון קיץ של הדוכס ארנסט יוהאן, הוא מוקף גנים נרחבים ומרהיבים. לאחר שנחצה את הגבול לליטא נמשיך לביקור באתר מיוחד במינו, גבעת הצלבים. סמל ההתנגדות הליטאית לכיבוש הזר, ובה עשרות אלפי צלבים מכול סוג וגודל. שנמצאת ליד העיירה שאולאי (שבלי היהודית). נמשיך מערבה בדרכנו אל חוף הים הבלטי לעיר הנמל והנופש קלייפדה. נשוטט ברצועה הקורנית, אזור טבע מיוחד ובתולי של רצועת חול צרה, שאורכה כ-98 קלומטרים ומפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורנית. נבקר בגבעת המכשפות המקושטת באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי עם ליטאיים. נמשיך לכפר הדייגים נידה הציורי ונבקר בכנסייה הניאו גותית, בבית הקברות האתנוגרפי ובביתו של תומאס מאן. אחר הצהריים נחזור לקלייפדה לסיור בעיר ככל שיותיר הזמן. לינה בקלייפדה.

יום 6: קובנה (קאונס)

בבוקר נסיעה לקאונס היא קובנה בשמה הליטאי, בירת ליטא בתקופה שבין המלחמות. העיר בנויה בסגנון רוסי פשוט היא בעלת עבר יהודי מפואר. נצא לטיול בעיר ונכיר את העיר העתיקה על מבניה המעניינים וכמובן האזור היהודי. נערוך תצפית על העיר, נדבר על הסופר אברהם מאפו שכתב את הרומנים העברים הראשונים, "אהבת ציון" "אשמת שומרון". נסייר במרכז העיר קובנה, ליד ביתה של לאה גולדברג. נצא אל ה"סלובודקה", הלא הוא הרובע היהודי הישן ששימש כגטו בתקופת השואה. את ביקורנו בקובנה נחתום בהתייחדות ב"פורט התשיעי", הלא היא המצודה ששימשה כמחנה מעצר ומוות בתקופת מלחמת העולם השנייה. לינה קובנה.

יום 7: וילנה בירתה של ליטא – וילנה היהודית

בבוקר ניסע לוילנה בירתה של ליטא, אשר ניקראה גם "ירושלים ד'ליטא". העיר הייתה מרכז יהודי חשוב במשך מאות שנים. בה חי ופעל הגאון מוילנה. נפוליון בונפרטה הקים כאן את מטהו לקראת פלישתו לרוסיה, השר מונטפיורי ביקר בעיר בדרכו למפגש עם השר הרוסי פלווה. כאן הוקמה מפלגת הבונד 1897, הרצל ביקר כאן לפני הקונגרס הציוני הרביעי. יהודים היוו יותר מ-30% מתושבי העיר בתקופה בין המלחמות. את הביקור נפתח בסיור בוילנה היהודית, נצא לסמטאות של הרובע היהודי של וילנה "ירושלים ד'ליטא". "רחוב הגאון", "רחובה היהודים" ולביתו של הגר’’א. המקום בו ניצב ה"שולהויף", בית הכנסת הגדול ומבני הציבור שסמוכים לו. נעצור בחצר בה נולד וגדל הפסל היהודי המפורסם מרדכי אנטוקולסקי. נצא לכיכר העירייה ולרחוב הראשי "ברייטה גאס" (הרחוב הרחב). נסייר ברחובות הגטו, נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר יודנראט". נעצור ליד בניין התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על פעילות התרבות של אסירי גטו וילנה. נמשיך ל"שער השחר" השריד היחיד של חומת העיר. נסיים את הסיור בבית הקברות היהודי, שם נעצור ליד קבר הגאון מווילנה וגם קברו של הגר צדק. לינה וילנה.

יום 8: וילנה – אתר ההשמדה פונאר - העירה טראקי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל יער פונאר, אתר הרצח של יהודי וילנה והסביבה, שוכן כ-10 ק"מ מדרום לווילנה. לפני המלחמה היה זה אזור קיט מיוער. תושבי וילנה נהגו להגיע אליו בימי הקיץ לנפוש ולאסוף גרגרי יער ופטריות. האתר נבחר לרצח עקב קרבתו לקו הרכבת. נתייחד עם זכר הקורבנות ליד האנדרטה שהוקמה במקום. ובתפנית חדה נמשיך לעיירה טראקאי (Trakai), הבירה הראשונה והעתיקה של נסיכי ליטא בלב אזור אגמים יפהפה שעטוף בצבעים מהאגדות, שוכנת לה טירת אבנים אדומות מרהיבה עם היסטוריה עמוקה ומרתקת. נערוך סיור בטירה שיספר לנו על החיים בליטא בעבר. בטראקאי גם שוכנת קהילה קראית בולטת. קראים הובאו לכאן ע"י הנסיך ויטטוס כנאמני המשטר. נשמע את סיפורה של אותה קהילה המיוחדת, נראה את בתיהם הייחודיים ואת בית הכנסת הקראי. לינה וילנה.

יום 9: וילנה – טיסה חזרה הביתה

בבוקר נמשיך לסייר בוילנה, נצא לתצפית ממרומי גבעת שלושת הצלבים השוכנת בלב העיר. נמשיך ברחוב הראשי של העיר הקרוי על שמו של הדוכס גדימינאס. נעצור בכיכר הקטנה של קודירקה שהוא המשורר הלאומי. נבקר בקתדרלה נאו קלסית המרשימה ו"מגדל הפעמון" הסמוך לה. נראה את ארמון התחתון של דוכסי ליטא וגם את גבעת גדימינאס שעליה ישנם שרידים של מבצר הגנה מימי הביניים. דרך הסמטה הקטנה נעבור לכיכר בית הנשיא. נציץ אל בית המושל הכללי הרוסי לשעבר שהיום הוא בית הנשיא של ליטא. נבקר בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה ששוכנת בלב העיר ובא חצרות, מבנים וכנסייה ברוקית מרשימה ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. אחר צהריים בהתאם לשעת ההמראה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

יום 10: נחיתה בתל אביב

נחיתה בשעות הבוקר

רוצים לקרוא את פירוט המסלול מאוחר יותר?

הורידו את מסלול הטיול המפורט בקובץ PDF

 

תאריכי יציאה ומחיר

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר מדריך הערות
19/08/2024 27/08/2024 2389 גילי חסקין
פופולרי
הזמינו עכשיו
08/09/2024 17/09/2024 2389 יעל אביטל
פופולרי
הזמינו עכשיו
 
לפרטים נוספים על הטיול
להרשמה
 

המחיר כולל

* טיסות בינלאומיות
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מרץ 2024).
* מלונות מדרגת תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון (למעט ארוחת ערב ביום האחרון).
* מים מינראלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, מעבורות (בהתאם לתוכנית)
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים בעת הצורך.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית. ללא זמן חופשי
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150€.

המחיר לא כולל

* ארוחות נוספות.
* ביטוח נוסעים.
* שירותי סבלות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

תנאי הרשמה וביטול

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150 €, שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיס אשראי, מזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.
תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150 € שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 14 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.
חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו.
מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).
הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.
שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערות חשובות:
* בין 20-24 מטיילים תוספת 149 € אירו.
* תוספת לאדם בחדר יחיד: 489 € אירו.

מטיילים עם דרכים בזום

מרוקו

מרוקו
מיקי אביקסיס
מרוקו שאהבה נפשי
אונליין

יפן

יפן
אורי כהן
ארץ השמש העולה
אונליין

המלצות

מרים ומנחם לאופר

ינואר 2020

המלצות

חברה מצויינת לטיולים מאורגנת ומסודרת. הטיולים מאוד מושקעים.
והמדריכים מצוינים ועשירים בידע. אם מחפשים טיול אחר ולא שגרתי. זה המקום.

מרה ליפשיץ

ינואר 2020

המלצות

חברה טובה. מוציאים טיולים מעניינים עם מדריכים מעולים. נותנים שרות טוב ויעיל ומכל הלב.
ללא לאות, בחריצות רבה בנושא הגסטרונומי כך הערכתנו ותודתנו הרבה. הינה נכס לחברת דרכים. כמו כן אנו רוצים להודות מקרב לב גם למארגנת הקבוצה אילנה רוזנפלד, אשר פעלהאינטרקציה שלה עם אנשי הקבוצה יצרה תמיד רק טוב ואוירה נעימה, התנהלותה הייתה בשיקול דעת, אצילות נפש, ברוגע, הכל נעשה בנעימות.

 

ריקי וראובן גולדין

ינואר 2020

המלצות

בבוקר והגענו למלון בערב. המדריך עופר וקנין היה מצוין בעל ידע שהשכיל להעשיר אותנו במידע על התרבות, המורשת, הדתות והאמונות בהודו. מודים לחברת דרכים על טיול מעולה להודו! מסלול הטיול היה יפה ומגוון כל יום חווינו דברים חדשים מעניינים ומרתקים, הימים היו מלאים.

המדינות הבלטיות - אסטוניה, לטביה וליטא

מספר ימים: 9, מספר לילות: 8
החל מ-€2389
מחיר לנוסע בחדר זוגי
הזמינו עכשיו
לפרטים נוספים על הטיול